ردیاب جی پی اس خودرو چگونه کار می کند

ردیاب چگونه کار میکند

ردیاب جی پی اس خودرو

ردیاب جی پی اس خودرو دستگاهی است که از فناوری سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS) برای تعیین مکان دقیق وسیله نقلیه استفاده می کند. سیستم GPS از شبکه ای از ماهواره ها در فضا تشکیل شده است که سیگنال ها را به گیرنده های GPS روی زمین ارسال می کند، این گیرنده ها که معمولا در ردیاب خودرو ، ردیاب آهنربایی و ردیاب شخصی تعبیه شده اند، سیگنال ها را دریافت کرده و از آنها برای محاسبه طول، طول و ارتفاع خودرو استفاده می کنند.

ردیاب جی‌پی‌اس خودرو حداقل به چهار ماهواره GPS برای تعیین دقیق مکان متکی است. هر ماهواره یک سیگنال منحصر به فرد را پخش می کند که شامل اطلاعاتی در مورد مکان و زمان دقیق ارسال سیگنال است. گیرنده GPS در ردیاب این سیگنال ها را دریافت می کند و از اطلاعات زمان برای محاسبه فاصله از هر ماهواره استفاده می کند.

جی پی اس چگونه کار میکند

ردیاب با اندازه گیری زمان رسیدن سیگنال ها به گیرنده می تواند فاصله تا هر ماهواره را تعیین کند. با استفاده از این اطلاعات، همراه با مکان های شناخته شده ماهواره ها، ردیاب می تواند موقعیت خود را بر روی سطح زمین مثلث کند.

سرور های ردیاب جی پی اس ها

هنگامی که ردیاب GPS خودرو مکان خود را مشخص کرد، می تواند این اطلاعات را به یک سرور مرکزی یا یک برنامه تلفن همراه منتقل کند. این معمولاً از طریق یک شبکه سلولی انجام می شود، اگرچه برخی از ردیاب ها ممکن است از روش های ارتباطی دیگری مانند سیگنال های ماهواره ای یا رادیویی استفاده کنند.

کاربران می توانند از طریق سرور مرکزی یا برنامه به مکان واقعی خودرو دسترسی داشته باشند. این به آنها اجازه می دهد تا حرکات وسیله نقلیه را ردیابی کنند و موقعیت آن را در هر زمان مشخص کنند. علاوه بر مکان، ردیاب‌های GPS خودرو ممکن است داده‌های دیگری مانند سرعت، جهت و مسافت طی شده را نیز ارائه دهند.

نحوه کارکرد جی پی اس

برخی از ردیاب‌های GPS خودرو دارای ویژگی‌های اضافی مانند geofencing هستند که به کاربران اجازه می‌دهد تا مرزهای مجازی را تنظیم کنند و هنگام ورود یا خروج خودرو از این مرزها هشدار دریافت کنند. این می تواند برای نظارت بر استفاده از خودرو یا جلوگیری از استفاده غیرمجاز مفید باشد.

به طور کلی، ردیاب‌های GPS خودرو دیجی ویرا روشی مطمئن و دقیق برای ردیابی موقعیت مکانی یک وسیله نقلیه در زمان واقعی ارائه می‌کنند. آنها به طور گسترده توسط افراد و مشاغل برای اهداف مختلف از جمله مدیریت ناوگان، پیشگیری از سرقت و ردیابی خودرو شخصی استفاده می شوند.

مشاوره و خرید واتس اپ درخدمتیم
×
جناب سنگی 09206004809
1 +
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.