سنسور تصویر CMOS در دوربین مداربسته

cmos دوربین مداربسته

سنسور تصویر چیست؟

قبل از اینکه درباره سنسور CMOS در دوربین مداربسته صحبت کنیم درباره سنسور توضیح می دهیم .سنسور یا حسگر تصویر بخشی از دوربین مدار بسته شما است که نوری را که به لنز دوربین برخورد می کند را دریافت می کند و آن را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند که این سیگنال ها به عنوان ویدیویی که هنگام نظارت بر سیستم خود مشاهده می کنید ضبط می شود. دو نوع حسگر تصویر در دوربین های مداربسته یافت می شود، سنسورهای تصویر جدیدتر CMOS و سنسورهای تصویر قدیمی تر CCD. که ما در ادامه درباره حسگر CMOS و تفاوت آن با CCD توضیح خواهیم داد.

سنسور CMOS

سنسور CMOS در دوربین مداربسته چیست؟

سنسور CMOS در دوربین مداربسته از هزاران سلول بسیار ریز تشکیل شده است که هر کدام از این سلول ها حساس به نور می باشند . این سنسور  در دوربین ها به این صورت عمل می کند که نور با برخورد به سلول ها ، الکتریسیته ایجاد می شود.که این الکتریسیته ایجاد شده پس از پردازش به تصوبیر تبدیل می شود .

سنسور CMOS در دوربین مداربسته نسبت به CCD دارای سازوکار پیشرفته تر و اندازه های کوچکتر و به روز تر هستند . که به همین دلیل سرعت سرعت پردازش بالاست . پس اگر نیاز به دوربین مداربسته ای با سرعت فریم بالا نیاز دارید میتوانید از دوربین هایی با سنسور CCD استفاده کنید . اتلاف انرژی این سنسور نسبت به سنسور CCD کمتر است و دارای تکنولوژی مناسبی برای تولید تصاویر و فیلم ها می باشد

دوربین های مداربسته با سنسورهای CMOS سریع تر و مقرون به صرفه ترند و به دلیل پیشرفته بودن و خودکفا بودن سنسور برای بعضی عملیات پردازش تصویر نیاز کمتری به قطعات الکتریکی اضافه دارند .

مزایای استفاده از CMOS در دوربین مداربسته

این سنسور تصویری با کیفیت HD و یکپارچگی مناسبی ایجاد می کند

کیفیت رنگ ها در تصویر توسط ین سنسور خوب است

سرعت پردازش بالا

مقرون به صرفه

مصرف انرژی کم

سنسور CMOS در دوربین مداربسته

تفاوت سنسور CCD و CMOS

سنسور CMOS دارای تکنولوژی پیشرفته تر است . سنسور CCD بیش از سی سال است که مورد استفاده قرار می گیرد اما سنسور CMOS در جند سال اخیر است که وارد بازار شده است .

مشاوره و خرید واتس اپ درخدمتیم
×
جناب سنگی 09206004809
جناب نورانی 09221001325
1 +
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.