WDR در دوربین مداربسته و تفاوت آن با DWDR؟

دوربین دارای wdr

WDR در دوربین مداربسته چیست؟

برای توضیح قابلیت DWDR ابتدا باید درباره WDR بگوییم.البته دو قابلیت DWDR و WDR اساس کار مشابهی دارند .ولی دارای کیفیت تصویر متفاوتی هستند . WDR مخفف شده کلمات Wide Dynamic Range می باشد . زمانی که دوربین های مداربسته در مکان هایی نصب می شود که در آن فضاها نور و روشنایی بیش از حد باشد ، استفاده از قابلیت WDR ضروری می شود . چرا که این تکنولوژی با فیلتر کردن نور های مزاحم تصاویری واضح و شفاف را به شما تحویل می دهد . اما اگر دوربین مداربسته مورد نظر شما از این ویژگی پشتیبانی نکند ، نورها و روشنایی به لنز دوربین می تابند که تصاویر و فیلم هایی به شما داده می شود که تاریک بوده و واضح نیست .

wdr دوربین مداربسته

WDR چگونه در دوربین مداربسته کار می کند؟

نحوه کار این تکنولوژی به این صورت است که با دو پردازنده قوی با سرعت شاتر بالا و پایین استفاده می شود . یک پردازند قسمت های روشن تصویر را ثبت می کند و پردازنده دیگر قسمت های تیره را ذخیره می کند و در آخر با ادغام نتیجه این دو پردازنده تصویر نهایی به دست می آید.

DWDR در دوربین مداربسته چیست؟

DWDR نیز مانند WDR مخفف شده برخی کلمات است. DWDR مخفف شده کلمات DIGITAL WIDE DYNAMIC RANGE است . که به معنی محدوده گستره دینامیکی به صورت دیجیتال است. این قابلیت در واقع شکل پیشرفته تر تکنولوژی WDR است. که کیفیت تصاویر ارسالی با این تکنولوژی نسبت به قابلیت WDR بالاتر می رود. در این تکنولوژی که کیفیت بالاتر می رود به جای استفاده از دو پردازنده از یک از یک سیستم نرم افزاری دیجیتال استفاده می شود و خدیگر خبری از استفاده از سخت افزار نیست.

مقایسه wdr و dwdr دوربین مداربسته

تفاوت DWDR و WDR در چیست ؟

این دور عملکرد مشابهی دارند اما فقط از یکی از آنها در دوربین های مداربسته استفاده می شود . WDR برای از بین بردن نور های مزاحم و روشنایی از دو سنسور قوی استفاده می کند . به این صورت که سنسور اول ، قسمت های روشن فضا را ذخیره می کند و سنسور دوم قسمت های تاریک را ثبت می نماید و با تلفیق این دو تصویر به دست آمده تصویری واضح و شفاف همراه با جزییات به شما تحویل می دهد.

در قابلیت DWDR این گونه نیست و تمام این مراحل به صورت نرم افزاری انجام می شود و خبری از قطعه سخت افزاری نیست.که این تفاوت برروی کیفیت تصاویر اراِه شده نیز تاثیر می گذارد و تصاویری باکیفیت تر و با جزییات تر ذخیره می کند.

قابلیت HDR نیز در دوربین مداربسته مانند DWDR و WDR است؟

قابلیت HDR که مخفف شده High Dynamic Range به این معناست که سطوح مختلف نور را در دوربین های آنالوگ و دیجیتال با کیفیت HD  و FULL HD تشخیص می دهد. استفاده از HDR به اندازه DWDR و WDR رایج نیست و در برخی از دوربین های مداربسته از آن استفاده می شود . نحوه عملکرد HDR به این صورت است که سه تصویر با سه سطح نوری ثبت می کند و این سه تصویر را ادغام کرده و تصویر نهایی را به شما تحویل می دهد.

قیمت دوربین مداربسته دارای DWDR

دوربین های مداربسته دارای تکنولوژی WDR از قیمت بیشتری برخوردارند چون دارای دو سنسور هستند و قیمت دوربین مداربسته DWDR نسبت به آن کمی پایین تر است.

مشاوره و خرید واتس اپ درخدمتیم
×
جناب سنگی 09206004809
جناب نورانی 09221001325
1 +
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.