مودم اینترنت چیست و انواع آن؟

مودم اینترنت چیست

مودم اینترنت چیست و انواع آن؟

امروزه اینترنت همانند برق ،از نیاز های ضروری دنیا می باشد و با قطع شدن یک ساعته آن خیلی از کسب و کارها و افراد دچار مشکل می شوند. شما برای اینکه به اینترنت وصل شوید نیاز به دستگاهی به نام مودم اینترنت دارید.MoDem مخفف شده دو کلمه Demodulator و Modulatorمی باشد .مودم ها در زمان های دور دارای وزن های سنگین و صداهای زیاد بلند بودند ، اما روز به روز این دستگاه ها کوچتر شده و در سکوت کار می کند.مودم ها انواع مختلف دارند.

مودم باسیم

این نوع مودم ها برای انتقال اینترنت نیاز به استفاده از کابل دارند .یعنی اگر لپ تاب یا کامپیوتر شما به اینترنت نیاز دارد ،باید لپ تاب را از طریق کابل به مودم وصل کنید و از اینترنت آن استفاده کنید .اما در عصری که گوشی های هوشمند ، تبلت ها ، لپ تاپ ها و انواع گجت ها مثل دوربین های مداربسته بیسیم فقط از طریق بی سیم می‌تونن به اینترنت و به همدیگه متصل بشن استفاده از مودم سیمی چندان رایج نیست.

مودم روتر کابلی چیست

مودم بیسیم یا وایرلس

این نوع مودم ها می توانند به صورت بیسیم اینترنت را منتقل کنند، برای مثال دیگر نیاز نیست برای استفاده از اینترنت آن لپ تاب را از طریق سیم به مودم وصل کنید .

بعضی مودم ها هم عرضه می شوند که هم به صورت بیسیم و هم به صورت باسیم عمل می کنند.یعنی بعضی افراد هستند که نسبت به سیگنال های نسبت به مدل های بیسیم حساس هستند و از درگاه LAN برای اتصال باسیم استفاده می کنند.

مودم وایرلس وای فای چیست

مشاوره و خرید واتس اپ درخدمتیم
×
جناب سنگی 09206004809
1 +
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.