انواع قابلیت زوم در دوربین های مداربسته؟

دوربین زومدار

قابلیت زوم در دوربین مداربسته

بعضی از افراد به دوربینی نیاز دارند که علاوه بر اینکه تصویر کلی فضا را بگیرد قابلیت زوم هم داشته باشد تا اتفاقاتی را که دورتر از دوربین می افتد با زوم کردن از جزییات آن اطلاع داشته باشید.شما این کار را میتوانید فقط با کلیک کردن انجام دهید .در ادامه درباره این قابلیت در دوربین های مداربسته توضیح می دهیم.

شما با نصب برنامه مخصوص دوربین مداربسته مورد نظر خود می توانید از قابلیت زوم در دوربین مداربسته استفاده کنید . به این صورت که داخل برنامه با علامت مثبت تا هر چقدر که دوربین زوم می کند ، زوم کرده و با علامت منفی می توانید تصویر را به عقب بکشید . بیشتر دوربین هایی که دارای زوم هستند دارای قابلیت چرخش نیز می باشند . تا شما لنز دوربین را به طرف بالا ، پایین،چپ و راست بکشانید.که در فروشگاه دیجی ویرا دوربین زوم دار هم موجود است.

پس با داشتن این نوع دوربین مدار بسته با این قابلیت ،هیچ اتفاق کوچکی از چش شما دور نمی ماند و شما اتفاقات دور را هم با جزییات می بینید.

کیفیت تصویر دوربین های زوم دار

اگر شما جز افرادی هستید که فکر می کنید با زوم کرد روی تصویر ، کیفیت تصویر کم می شود ،اشتباه می کنید . زیرا سازندگان به فکر این موضوع هم هستند . کیفیت تصویر دوربین های مداربسته زوم دار با زوم کردن هیچ تغییری نمی کند .و شما تصاویر را واضح ،شفاف و بزرگتر مشاهده خواهید کرد.

زوم اپتیکال چیست

میزان بزرگنمایی لنز دوربین ها با x نشان داده می شود .برای مثال دوربینی که دارای زوم 10x است ضعیف تر از دوربینی است که دارای زوم 25x است .

در دوربین های مداربسته دو نوع زوم وجود دارد :

تفاوت زوم اپتیکال و زوم دیجیتال

زوم اپتیکال: در زوم اپتیکال بین فاصله کانونی لنز تغییر ایجاد می شود و زوم انجام می گیرد در اصل داخل دوربین برای لنز موتوری طراحی شده که زوم بسیار حرفه ای به شما بدهد.

زوم دیجیتال: در زوم دیجیتال ، فاصله کانونی تغییری نمی کند و زوم به صورت نرم افزاری در دوربین انجام می گیرد و در واقع یک بزرگنمایی غیر واقعی محسوب می شود .زوم اپتیکال بهتر از زوم دیجیتال است . زیرا دقیق تر از زوم دیجیتال جزییات را ثبت می کند .و بهتر به نظارت محیط می پردازد.

زوم دوربین مداربسته

قیمت دوربین مداربسته با قابلیت زوم

قیمت دوربین مداربسته با قابلیت زوم کمی بالاتر از دوربین مداربسته معمولی می باشد و هر چقدر که میزان زوم بالاتر باشد ، قیمت نیز بالاتر می رود .

مشاوره و خرید واتس اپ درخدمتیم
×
جناب سنگی 09206004809
جناب نورانی 09221001325
1 +
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.