تفاوت فرمت ذخیره سازی H.264 و H.265 و h265 + ؟

فرمت ذخیره سازی h265+

دوربین های مداربسته به صورت شبانه روز اتفاقاتی که رخ میدهد را ذخیره سازی می کند . این ذخیره سازی اگر با سازوکاری تنظیم نشود حجم خیلی زیادی را میگیرد . دانشمندان نیز به دنبال این بودند که با فشرده سازی این تصاویر و فیلم ها بدون اینکه کیفیت آنها را پایین بیاورند حجمشان را کاهش دهند . دانشمندان و تولیدکنندگان بالاخره توانستند با ساخت فرمت های ذخیره سازی این امر را عملی کنند و تکنولوژی فشرده سازی تصاویر بدون افت کیفیت را بسازند . در ادامه درباره برترین فرمت های ذخیره سازی فایل های دوربین مداربسته توضیحاتی را در اختیار شما قرار بدهیم.

فشرده سازی داده ها به چه معناست ؟

فشرده سازی داده ها در فرمت فشرده سازی به این صورت است که فریم های زائد و تکراری حذف می شوند .البته این حذف کردن بدون ایننکه کیفیت داده ها پایین بیاید اتفاق می افتد. و به این صورت است که داده ها را با حجم کمتری بدون افت کیفیت به شما تحویل می دهد و با کوچک و کم حجم کردن داده ها آنها را منتقل و ذخیره سازی می کند .

فرمت های ذخیره سازی که در ادامه در موردشان توضیح خواهیم داد:

  • فرمت ذخیره سازی H.264
  • فرمت ذخیره سازی H.265
  • فرمت ذخیره سازی h265 +

فرمت ذخیره سازی H.264

این فرمت فشرده سازی تا قبل از فرمت H.265 از پیشرفته ترین مدل ها بود و از استقبال زیادی برخوردار بود . چون نیاز های شرکت های سازنده را برطرف می کرد . به این صورت که داده ها را فشرده سازی می کرد بدون اینکه از کیفیت آن بکاهد . به طور مثال اگر شما 24 ساعت فیلم دوربین مداربسته را در 10 گیگ فضا جای دهید با این فرمت فقط نیاز به 5 گیگ فضا دارید . که این قابلیت این امکان را به مخاطب می دهد تا مدت ذخیره سازی بیشتر و هزینه کمتری دارا باشد .

فرمت ذخیره سازی دوربین مداربسته

فرمت ذخیره سازی H.265

با رونمایی و به میان آمدن فرمت ذخیره سازی H.265 ، فرمت H.264 از استقبالی کمتری برخوردار می شود . زیرا H.265 مدل پیشرفته تر و ارتقا یافته H.264 می باشد . در این فرمت سعی شده تا بدون اینکه نیاز باشد از پهنای باند بیشتری استفاده کند ، و یا مشکلی در عملکرد آن ایجاد شود ، تصاویر با کیفیت بالا و حجم کمتر تحویل داده شود .در این فرمت با کاهش 50 درصدی ذخیره سازی روبه رو هستیم. به این صورت که با بررسی نقاط ثابت ، تصاویر و حرکت های یک فیلم فقط داده هایی را ارائه می دهد که دارای حرکت هستند و نقاط بدون حرکت تصویر را با ساز و کار های خاصی در تصاویر عدی تکرار می کند جوری که دیگر نیازی به ذخیره سازی نباشد.

فرمت ذخیره سازی h264

فرمت ذخیره سازی h265 +

اصلی ترین تفاوت این فرمت با دو فرمت قبل نحوه فشرده سازی داده ها توسط آن است. این فرمت با کاهش میزان چشمگیری از بیت ریت منجر به کاهش هزینه های پهنای باند در دوربین مداربسته و فضای ذخیره سازی می گردد. عملکرد این فرمت به این صورت است که ابتدا تصویری را از فضای مورد نظر به عنوان پس زمینه می گیرد و فقط روی اشیا متحرک تمرکز می کند . اگر سوزه ای وارد پس زمینه شود تصویری از آن می گیرد و از آن به عنوان فریم مرجع استفاده می کند که اگر جسم به حرکت خود ادامه دهد فقط اطلاعات مربوط به سوژه های متحرک را اضافه می کند.

فرمت ذخیره سازی h265

در حال حاضر فرمت های ذخیره سازی H.265 و h265 + از به روز ترین و پرطرفدارترین می باشند.

مشاوره و خرید واتس اپ درخدمتیم
×
جناب سنگی 09206004809
جناب نورانی 09221001325
1 +
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.