انتخاب لنز مناسب برای دوربین مداربسته؟

لنز دوربین مداربسته

شما هنگام خرید دوربین مداربسته باید به فروشنده توضیح دهید که برای چه فضایی و برای چه کاری می خواهید و دوربین مداربسته تهیه کنید . زیرا انتخاب لنز دوربین مداربسته مناسب برای دوربین مداربسته در فضا ها با کاربرد های مختلف خیلی مهم می باشد .در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه لنز دوربین مداربسته ای را برای چه کاربردی و چه فضایی انتخاب کنید .

لنز دوربین مداربسته مناسب فضای شما

در دوربین مدار بسته لنزها اندازه های متفاوتی دارند که پر استفاده ترین آن 2.8 ، 3.6 ، 4 ، 6 ، 8 ، 12  و تا 16 میلیمتری است.تصاویری که دارای لنز 2.8 هستند گستره دید بیشتری دارند و هر چه این عدد بالاتر برود دانه کمتر و زوم بیشتر می شود .لنز دوربین مداربسته دارای دو مشخصه است . یکی کیفیت لنزها که با مگاپیکسل بیان می شود مثلا 2 مگاپیکسل یا 5 مگاپیکسل .و دوم فاصله کانونی که با واحد میلی متری بیان می شود.

لنز مناسب دوربین مداربسته

اکثر دوربین ها دارای  رزولوشن یا کیفیت تصویر 2 یا 5 مگاپیکسل و فاصله کانونی 3.6 میلی متر است.این دوربین ها برای کاربردهای معمولی ساخته شده اند و برای فضاهایی که جزییات نیاز است مناسب نیستند.

در مواردی که جزییات برای افراد مهم باشد استفاده از دوربینی که دارای فاصله کانونی 6 میلی متر به بالا می باشد مناسب است . این دوربین هابرای فضاهایی که تمرکز بر یک منطقه مهم است و باید زوم کرد استفاده می شود.

نکته : هر چه عدد لنز بیشتر باشد ، وسعت دید دوربین کمتر می شود ،و فقط منطقه مورد نظر را مشاهده خواهید کرد.

لنزهای دوربین مداربسته عریض

لنزهای واید به دوربین هایی گفته می شود که زاویه دید بیشتری نسبت به دوربین های دیگر دارد و در این لنزها فاصله کانونی کم بوده و فضا را با وسعت بیشتری می گیرد و تصاویر واید یا پهن شده را به شما تحویل می دهند.

لنز انواع دوربین مداربسته

در آخر این نکته را اضافه می کنیم که فاصله کانونی لنز دوربین در کیفیت تصویر تاثیری ندارد و فقط دوربین های با فاصله کانونی کم جزییات را حذف و وسعت دید را زیاد می کند و دوربین با فاصله کانونی زیاد به جزییات فضای مورد نظر بیشتر می پردازد.

پس برای انتخاب دوربین باید به فضای مورد نظر ، اینکه برای چه کاری می خواهیدتوجه داشته باشید . همچنین توجه به اینکه جزییات برای شما مهم است یا نه نیز در انتخاب شما تاثیر می گذارد.

مشاوره و خرید واتس اپ درخدمتیم
×
جناب سنگی 09206004809
جناب نورانی 09221001325
1 +
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.